Local Government Subscribers

The list below shows the current Local Government Subscribers by category (Bronze, Silver or Gold) and then alphabetically.

Please check if your local government is on this list if you wish to apply for a Local Government Subscriber discounted rate for an event registration. Each Local Government Subscriber is eligible to send two (2) local government officers to each event at the relevant Local Government Subscriber rate advertised (Bronze 10% Discount / Silver 15% Discount / Gold 20% Discount).

All our event registrations are completed online, to enable your registration to be processed with the Local Government Subscriber discount please email [email protected] to request a discount code, (prior to registering online). You will need to enter this code in the relevant field during the checkout process of your online registration and the system will calculate and apply the discount for you.

Bronze Local Government Subscribers
  1. Beverley, Shire of
  2. Boddington, Shire of
  3. Boyup Brook, Shire of
  4. Brookton, Shire of
  5. Broomehill-Tambellup, Shire of
  6. Cocos (Keeling) Islands, Shire of
  7. Coorow, Shire of
  8. Cue, Shire of
  9. Dowerin, Shire of
  10. Dumbleyung, Shire of
  11. Gnowangerup, Shire of
  12. Jerramungup, Shire of
  13. Kent, Shire of
  14. Koorda, Shire of
  15. Lake Grace, Shire of
  16. Mingenew, Shire of
  17. Morawa, Shire of
  18. Mount Magnet, Shire of
  19. Ngaanyatjarraku, Shire of
  20. Peppermint Grove, Shire of
  21. Three Springs, Shire of
  22. Victoria Plains, Shire of
  23. West Arthur, Shire of
  24. Western Metropolitan Regional Council
  25. Wickepin, Shire of
  26. Yalgoo, Shire of

Silver Local Government Subscribers
  1. Armadale, City of
  2. Bayswater, City of
  3. Bruce Rock, Shire of
  4. Bunbury, City of
  5. Canning, City
  6. Capel, Shire of
  7. Carnarvon, Shire of
  8. Cunderdin, Shire of
  9. Dalwallinu, Shire of
  10. Dardanup, Shire of
  11. Denmark, Shire of
  12. Greater Geraldton, City of
  13. Harvey, Shire of
  14. Irwin, Shire of
  15. Joondalup, City of
  16. Karratha, Shire of
  17. Kwinana, City of
  18. Leonora, Shire of
  19. Mandurah, City of
  20. Ravensthorpe, Shire of
  21. South Perth, City of
  22. Subiaco, City of
  23. Toodyay, Shire of
  24. Vincent, City of
  25. Wanneroo, City of
  26. Waroona, Shire of
  27. Yilgarn, Shire of
  28. York, Shire of

Gold Local Government Subscribers
  1. Albany, City of
  2. Ashburton, Shire of
  3. Augusta Margaret River, Shire of
  4. Belmont, City of
  5. Chittering, Shire of
  6. Derby-West Kimberley, Shire of
  7. Donnybrook-Balingup, Shire of
  8. East Fremantle, Town of
  9. East Pilbara, Shire of
  10. Esperance, Shire of
  11. Gosnells, City of
  12. Kalgoorlie-Boulder, City of
  13. Melville, City of
  14. Port Hedland, Town of
  15. Stirling, City of
  16. Victoria Park, Town of